Site Overlay

Tworzenie stron internetowych Katowice

Czy tworzenie stron internetowych dla firm jest niezbędne? Dziś każda firma musi mieć oczywiście swoją stronę internetową. W XXI wieku to podstawa. Trzeba prężnie funkcjonować w sieci i poprzez internet kontaktować się z klientami. Coraz więcej przedsiębiorców zakłada też sklepy internetowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego też tworzenie stron internetowych Katowice jest takie istotne.

 

Tworzenie stron internetowych dla firm z Katowic i okolic

tworzenie stron internetowych w Katowicach

Jako agencja marketingowa skupiamy się na klientach z Katowic i najbliższych okolic. Tworzenie stron internetowych Katowice to nasza specjalność. Zajmujemy się też zwiększaniem sprzedaży poprzez efektywne wykorzystywanie różnorodnych narzędzi marketingowych.

Wychodzimy z założenia, że rynek lokalny ma ogromny potencjał. Staramy się wspierać działających lokalnie przedsiębiorców. Stworzenie dobrej strony www wcale nie musi kosztować fortuny. Zajmujemy się tym całościowo od A do Z. Szukamy domeny i serwera dla każdego klienta, a potem chętnie służymy pomocą techniczną.

 

Tworzenie stron internetowych – strona internetowa to nie wszystko

Internet cały czas się rozwija. Firmy prowadzą różnego rodzaju działania marketingowe, takie jak marketing szeptany czy content marketing. Chcą docierać lepiej do odbiorców i zwiększać sprzedaż swoich  produktów czy usług. Stworzenie swojej strony internetowej to jednak za mało, aby odnieść duży sukces na rynku. Trzeba pamiętać także o działaniach marketingowych, nawet podstawowych. Dzisiaj trudno jest sobie wyobrazić firmę, która nie posiadałaby profilu w social mediach. To świetny sposób na komunikowanie się ze swoimi klientami.

Na tle konkurencji warto się wyróżniać. Katowicki rynek jest dość ciasny i panuje na nim spora konkurencja. Wiele firm walczy o tych samych klientów. Dlatego dobry pomysł to podstawa. Tworzenie stron internetowych Katowice to nasza specjalność. Zawsze łączymy je z kanałami firmowymi w mediach społecznościowych. Zajmujemy się w sposób kompleksowy promocją witryny. Możemy zająć się prowadzeniem firmowego bloga, marketingiem szeptanym czy pozycjonowaniem strony www w wyszukiwarce internetowej. Wszystko to w obrębie katowickiego, lokalnego rynku.

 

Tworzenie stron internetowych Katowice – jak zrobić to dobrze?

strony internetowe w Katowicach

Każda strona internetowa powinna zostać dobrze przemyślana i stworzona w oparciu o cel, który ma realizować. Inaczej wyglądają strony wizerunkowe, a inaczej sprzedażowe czy blogowe. Możliwości jest całkiem sporo.

Strona www, która nie ma z góry określonego celu jest mało skuteczna i niezbyt funkcjonalna. Nie można w pełni wykorzystać jej potencjału. To oznacza zmarnowanie pieniędzy poświęconych na jej stworzenie. Trzeba więc określić cel funkcjonowania strony, a następnie opracować strategię jej rozwijania i promowania w sieci. Również i tym zajmuje się nasza agencja.

Specyficzną kategorią stron www są oczywiście sklepy internetowe – e-commerce. Mamy na swoim koncie także i tego typu realizacje. W tym przypadku kluczem do sukcesu są zdecydowanie odpowiednie działania marketingowe. Na efekty trzeba nieco poczekać i uzbroić się w cierpliwość.

 

Tworzenie stron internetowych Katowice – o czym trzeba pamiętać?

tworzenie serwisów www w Katowicach

Wiele firm chce zacząć budowę marki od zaznaczenia swojej obecności w sieci, kiedy nie ma jeszcze nic gotowe. To zrozumiałe, gdyż każdy chce wejść na rynek szybko. Jednak często skutkuje to tym, że witryna wymaga zmian, bo o wielu istotnych elementach się zapomina podczas jej tworzenia. W praktyce podczas tworzenia marki należy zacząć zaplanowania strategii działania.

Strona www to tylko jeden z wielu nośników wizerunku firmy. Pod wieloma względami niewiele różni się od ulotek czy wizytówek. Tworzenie stron internetowych Katowice wymaga wzięcia pod uwagę stylu i charakteru danej marki, tak jak ma to miejsce podczas tworzenia innych materiałów reklamowych. Należy wiedzieć, jakie wrażenie strona ma wywołać u odbiorców i w jaki sposób ma funkcjonować.

Kluczem do sukcesu jest także określenie, kto jest odbiorcą marki. Oczywiście wiele osób nie chce się ograniczać i chciałoby, aby witrynę firmową odwiedzali wszyscy. Nie da się jednak stworzyć strony, która spodoba się każdemu. Podczas określania grupy odbiorców, należy zrobić to jak najbardziej dokładnie. Wprawdzie jedna strona może odpowiadać jednocześnie na potrzeby wielu różnych grup, ale nie należy do tego pochodzić zbyt szeroko.

 

Tworzenie stron internetowych i ich cel

Projektowanie stron internetowych w Katowicach wymaga zawsze zdefiniowania celu istnienia danej witryny. Oczywiście dzisiaj stronę firmową trzeba mieć, ale warto być w tym przypadku bardziej konkretnym. Serwis jest skuteczniejszy, gdy podczas jego tworzenia jasno określi się cel jego realizacji. Inaczej wygląda strona prezentująca ofertę firmy, a inaczej witryna połączona ze sklepem internetowym itd.

Celem założenia strony internetowej może być pozyskanie danych, zachęcenie do założenia konta, umożliwienie kontaktu z konsultantem, zgoda na przesyłanie oferty itd. Jeśli nie wiemy, jaki cel ma realizować strona, trudniej jest ją zbudować. Warto ustawić sobie priorytet dla witryny całościowo oraz dla każdej z podstron osobno. W końcu podstrona z kontaktem firmy ma inne zadanie niż zakładka opisująca markę.

Podczas tworzenia stron internetowych zawsze najpierw planujemy ich konstrukcję, zawartość. Warto wykorzystać w tym przypadku metodą od ogółu do szczegółu. Najpierw określamy elementy najważniejsze, a dopiero potem je grupujemy, tworząc mapę strony. Każda dobrze skonstruowana strona internetowa powinna mieć swoje główne sekcje, a w razie większego rozbudowania, podsekcje. Ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób odbiorca po stronie będzie się poruszał. Mając dobrze przemyślaną strukturę, można to łatwiej zaplanować.

Dzięki dużemu doświadczeniu potrafimy wczuć się w klientów, którzy po raz pierwszy odwiedzaną stronę internetową. Kluczem do sukcesu jest to, aby każdy, kto odwiedza witrynę potrafił szybko i bezproblemowo znaleźć interesującą go informację.

 

Tworzenie stron internetowych – jak powinna wyglądać dobrze stworzona strona internetowa?

budowanie stron internetowych w Katowicach

Tworzenie stron internetowych Katowice wymaga specyficznego podejścia. Strony www są bowiem przeglądane w inny sposób niż gazety czy książki. Internet to medium bardzo szybkie. Osoba, która wchodzi na stronę internetową błyskawicznie ją sprawdza. W ciągu kilku sekund jest w stanie stwierdzić, czy znajdzie na niej informacje, których szuka. Dlatego muszą być one wyraźne, podkreślone.

Dlatego też podczas tworzenia stron internetowych dążymy do tego, aby odbiorców zbytnio nie przytłaczać. To podstawowy błąd, który popełnia wiele osób. Czasem na stronie jest bardzo dużo informacji, bo jej twórcom wydaje się, że każda jest ważna. Dla użytkownika to jednak za dużo. Mają bardzo duży natłok danych nie próbuje nawet się z nimi zapoznać, to zajęłoby bowiem mu zbyt dużo czasu. Jeśli już tworzymy strony naszpikowane treściami, dbamy o ich strukturę. Dzięki temu wszystkie informacje są podane w przyjazny sposób. Warto wykorzystać tutaj bloki tekstów, uporządkować je pod względem ważności itd.

Nasza agencja od lat zajmuje się tworzeniem stron internetowych dla klientów z Katowic i okolic. Chętnie służmy w tym zakresie pomocą i doświadczeniem.