Site Overlay

Projektowanie stron internetowych w Katowicach – freelancer czy agencja?

W Internecie napotykamy się na miliony stron internetowych. To zarówno witryny dużych korporacji, jak i sklepy internetowe mniejszych firm, czy wizytówki lokalnych biznesów albo strony prowadzone przez osoby, chcące podzielić się z innymi własną pasją. Wpisując w wyszukiwarce frazy: ”projektowanie stron internetowych w Katowicach”, znajdziemy wiele ofert zarówno wśród agencji reklamowych, jak i tzw. freelancerów. Na jaki rodzaj współpracy się zdecydować? Cóż, każda ma swoje zalety i wady a wiele zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy.

Projektowanie stron internetowych w Katowicach

Czy każdemu potrzebna jest strona internetowa?

Wszystko zależy od tego, do czego miałaby nam służyć taka strona. Jeżeli zależy nam na zaangażowaniu odbiorców, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się profil w social mediach i wówczas nie będzie nam potrzebne projektowanie stron internetowych w Katowicach. W przypadku niewielkich firm, które chcą przedstawić swoją ofertę, świetnie sprawdzi się strona internetowa typu one page. Z kolei funkcjonalny sklep to rozwiązanie idealne, gdy zamierzamy prowadzić sprzedaż jakichś produktów czy usług za pośrednictwem sieci i wówczas nie ma wyjścia – musimy rozejrzeć się za kimś, kto podejmie się zaprojektowania strony…

Gdzie znaleźć kogoś, kto zaprojektuje stronę www?

Wiele osób posiada własną stronę www, możliwe, że i ktoś z naszych przyjaciół lub znajomych. Warto zacząć od osób, które znamy, może mogłyby nam kogoś polecić? Jeżeli posiadamy profil w social mediach, możemy umieścić post, albo poszukać na konkretnych grupach. Ludzie chętnie polecają kogoś, kto spełnił ich oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z wyszukiwarki Google, wpisując frazy: ”projektowanie stron internetowych w Katowicach”, na pewno będziemy mieli w czym wybierać. Z łatwością sprawdzimy rekomendacje i dotychczasowe realizacje danej firmy czy osoby. Być może także pomysł na własną stronę. Budowanie strony zupełnie od zera bez żadnego nawet najmniejszego pomysłu trwa dłużej i może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Z kolei skorzystanie z gotowych szablonów znacznie je obniża.

Czy warto współpracować z freelancerem?

Wbrew pozorom projektowanie strony internetowych w Katowicach nie jest zadaniem zarezerwowanym wyłącznie dla profesjonalnych firm. Zajmuje się tym także sporo osób prywatnych. Studenci kierunków artystycznych mogą przygotować nam stronę w zamian za poszerzenie własnego portfolio czy w bardzo konkurencyjnej cenie. Nie oznacza to jednak, że będzie to strona gorszej jakości. Freelancerzy mogą poświęcić nam więcej czasu niż agencja reklamowa, łatwiej też jest znaleźć z nimi wspólny język.

Korzyści współpracy z agencją reklamową

Decydując się na projektowanie stron internetowych w Katowicach przez profesjonalną firmę, możemy być pewni, że otrzymamy nie tylko stronę www, ale także kompletny content, dobranie słów kluczowych, dobrą optymalizację czy podpięcie profilu w social mediach. To jednak nie wszystko! Agencje reklamowe jak sama nazwa wskazuje – mogą nam także pomóc w promocji, a nawet prowadzić stronę, profil w social mediach, czy zamieszczać regularnie wpisy na blogu. Zazwyczaj jest to więc współpraca kompleksowa a same agencje posiadają pracowników, którzy w zasadzie są biegli w różnych dziedzinach, stąd taka wszechstronność działania agencji reklamowych.

Decydując się na ten rodzaj współpracy, musimy także liczyć się z wyższymi kosztami. Ile kosztuje współpraca z agencją reklamową? Nie istnieje jedna konkretna kwota, którą przyjdzie nam zapłacić za gotową stronę internetową. Wszystko zależy od jej rodzaju – zdecydowanie tańsza jest one page, niż rozbudowany sklep; ilości podstron; działań dodatkowych typu zaprojektowanie logo, szaty graficznej, przygotowanie tekst itd.; rodzaju domeny, a także indywidualnych stawek przyjętych przez daną agencję – mniejsze, lokalne firmy zazwyczaj mają niższy cennik, niż agencje z Warszawy, Wrocławia czy Krakowa.

co to jest projektowanie stron internetowych w Katowicach

Strona www plus social media, czyli duet idealny

Posiadanie samej strony w Internecie nie zapewni jej zbyt dużego ruchu, o ile nie zdecydujemy się na działania dodatkowe. To może być np. podpięcie bloga, czy założenie konta w social mediach. Dzięki temu łatwiej będzie przekierować ruch na stronę internetową i zwiększyć jej widoczność w sieci. Poza tym social media są nastawione na kontakt z odbiorcami i to właśnie tam możemy odpowiedzieć niemal natychmiast na ich pytania, czy komentarze. Formularz na stronie www, choć jest praktyczny, znacznie opóźnia udzielenie odpowiedzi…

Projektowanie stron internetowych w Katowicach — podsumowanie

Myśląc o własnej stronie w Internecie, zawsze pojawia się pytanie: komu zlecić jej zaprojektowanie? Co prawda istnieją darmowe szablony, ale nie zawsze są one zgodne z własną wizją i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś ma już taki sam szablon, jak my. Zaprojektowanie typowej one page to koszt ok. 500 zł. Bardziej rozbudowane strony, to już odpowiednio wyższa cena. Jeżeli jednak zależy nam na własnej, oryginalnej witrynie w sieci, to warto rozważyć współpracę…

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *